Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
DEPREM VE DOĞA OLAYLARI HABERLERİ
 DOHAD | FORUM | DEPREM VE DOĞA OLAYLARI HABERLERİ
Mesaj icon Konu: Marmara Denizi'nin güneyinde korkutan çekilme Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Fatih Hakguder
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 05-Eylül-2007
Konum: Bursa
Gönderilenler: 11

Alıntı Fatih Hakguder Cevaplabullet Konu: Marmara Denizi'nin güneyinde korkutan çekilme
    Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2011 Saat 23:15

Marmara Denizi'nin güneyinde korkutan çekilme

Marmara%20Denizi Marmara Denizi'nin güneyinde kalan Karacabey ilçesine bağlı Yeniköy'deki 20-25 metrelik deniz çekilmesi vatandaşları korkutuyor.

Her yıl gerçekleşen 2-3 metrelik çekilmenin bu yıl 20 metreye kadar çıktığını ve kayıkların sahile sürüklendiğini belirten vatandaşlar, Simav depreminin ardından bu tabiat olayının da araştırılması gerektiğini söyledi.
Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen depremin etkileri henüz geçmeden Bursa'da yaşanan ilginç olay akıllara birçok soru işareti getirdi. Karacabey ilçesine bağlı Yeniköy sahilinde deniz suyunun 20-25 metre çekilmesi paniğe neden oldu. Marmara Denizi'ne bakan Yeniköy sahilinde son 1 yılda suların 25 metre çekildiğini belirten Hakkı Altın (73) isimli vatandaş, "1990 yılından bu yana yaz aylarında Yeniköy'de yaşıyorum. Şimdiye kadar hiç böyle bir şey görmedim. Son 1 yılda deniz suyu 20-25 metre çekildi. Bunun nedeni sahile yapılan iskele ve doldurulan taşlar olabilir. Ama hayra alamet olmayan bir gelişme" dedi.
Vatandaşların bazıları yeni yapılan balıkçı barınağı sebebiyle denizin çekildiğini kaydederken, kimileri ise gelgit olduğunu ifade ediyor. Kütahya depremi sonrası yaşanan bu gelişmeyle korkuya kapıldıklarını belirten bazı vatandaşlar ise, suların çekilme nedeninin araştırılmasını istedi.
Öte yandan, suların çekilmesiyle birlikte sahil bölümünde geniş bir alan oluştu. Bazı kayıkların da çekilen su yüzünden sahile sürüklenmesi dikkat çekti. (iha)
kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haberDetay.aspx?hid=73148
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.05a
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,076 Saniyede Yüklendi.