Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İNSAN
 DOHAD | GÖZLEMLER | İNSAN
Mesaj icon Konu: insan Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   229 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2007 Saat 15:20
Sn.Demirel
Bu konunun uzmanı olduğumu iddia edemeyeceğim.Ben ancak kendimde dikkat ettiğim şeyleri paylaşabilirim.Şikayetlerimizin tamamını biraraya getirdiğimde hem Marmara hem de Doğu'da bir aktivasyonun işareti var gibi görünüyor.Ama bu bence böyle.Diğer taraftan basınçtan da etkileniyorum.Yani kısacası,bilgiçlik taslamak gibi bir hadsizliğim olamayacağı gibi bu konuda ancak kendimi sorgulayabilirim.Hava durumunu da dikkate alalım sadece bir dikkat çekmek amacı ile kullanılmıştır.
Sevgiler,saygılar
IP Düzenle
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 357

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2007 Saat 16:24
Sayın KARAMAN, bu konuda benden daha deneyimli ve bilgili olduğunuzu görüyorum zaten, nezaketinizden böyle söylüyorsunuz, gerçek bu, devamlı olarak söylediğim tek şey öğretecek bir tek şeyim varsa öğrenecek çok şeyim olduğudur ve öğrendiğim her yeni birşey bana aslında hiçbir şey bilmediğimi öğretiyor, ben iyi bir öğrenciyim sizlerden de öğrenecek daha çok şeylerim olduğunu biliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla
Doğa dengesini bozanlara birgün gelir mutlaka hesap sorar
IP
elif akba
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 117

Alıntı elif akba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2007 Saat 17:36
kulaklarımda zaman zaman kısa surelı basınc hıssı var ve anıden uykum gelıyor. cevremde de uyku sıkayetı olanlar cogunlukta
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2007 Saat 17:55

Uyku hastalığına yakalandığımı düşünüyor işyerimdeki arkadaşlarım :)), bu arada her iki kolumunda üst kol bölgesinde ağrım şiddetlendi iğneler batıyor sanki, ara arada anlamsız seyirmeler başladı  

IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2007 Saat 19:43
Orjinalini yazan: A. S. DEMİREL

Sevgili arkadaşlarım biriniz bana bu uyku uyuma isteğini anlatır mı? kafamı kaldıramıyorum kendimi toparlıyorum bir saat kadar bütün gücümü harcayıp uyanık kalıyorum ama ondan sonra adeta yere yapışıyorum, sağ kolumun dirsekten omuzuma kadar  kısmındaki ağrısı da devam ediyor, beni sinir eden sinsi bir ağrı, hava sıcaklığı 31 derece ve benim yine aynı bölgem ağrıyor, romatizma vb konuda bir sağlık problemim yok, uyandığım zamansa hiç dinlenmemiş hissediyorum kendimi (17 Ağustos öncesinde de benzer şeyler olmuştu özellikle son 13-14 gün uyku hastalığına tutulmuştum diyebilirim), normalde ben asla böyle uyumam en fazla 4 saat uykum vardır, 30 yıldır böyle uyuduğum zamanlar çok azdır, nedir bunun sebebi, bu mesajı bile uyuklaya uyuklaya nerdeyse bir saatte yazdım
    Sayın Demirel ben normalde 3_4 saatlık uykuyla yasarım fakat bu depremler benı uyku tutkunu yaptı bu da 99 dan sonra basladı.eğer deprem olacaksa evde işte otobuste vapurda  öğlen gıttiğim bır arkadas toplantısında yanı yeri yurdu yok bu uykunun dalıp gidiyorum.Kac sefer  bu yuzden arkadaslarım ı korkuttum  öylekı bazen gözüm acık uyuyormuşum  eğer deprem 4  ve 4 ten azsa şiddeti   2  gun içinde kendini gösterir yanı ben salı uyumuşsam persembe  ye beklerim .Ama siddet buyukse bır haftayı bulur bu uykular
Ayrıca  gelelim ağrılara   en guçlu  ağrı kesicileride  içsem  geçmez  artık ağrıda şoka  girecek duruma gelirım .günlerdir  ayağım ağrıyor diyorum  yunanıstan diyorum  yunanıstan  da habıre  sallanıyor  cok sukur 2  gundur  ıyıyım. Yanı takıp edin  ama  ağrı için  bi çare  yok izmirden sevgiler
IP Düzenle
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2007 Saat 19:46
  uyku halı ve enerji fazlalığı  sanırım uzunkuyu tarafı yanı ege denızı ama bizden taraf 4 civarı diyorum
IP Düzenle
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2007 Saat 00:54
Şu an kollarıma keskin sancılar gelip gelip gidiyor .Her ikisinede.
IP Düzenle
Özgür ÖZATA
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 100

Alıntı Özgür ÖZATA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2007 Saat 12:52
Dün akşam saatlerinde, bir işim için Ankara-Yenimahalle taraflarına uğradım. Evden çıkarken gayet iyi ve enerji doluydum. Fakat Yenimahalle'ye geldiğimde bir anda halsizleştim, ayakta duramaz hale geldim. Yarım saati böyle geçirdikten sonra eve döndüğümde, bir anda düzeldim ki,  günlük spor-kültür fizik hareketlerimden daha fazlasını yapabildim.
“Felaket basa gelmeden evvel önleyici ve koruyucu tedbirleri düsünmek lazimdir, geldikten sonra dövünmenin yarari yoktur.”

M. Kemal ATATÜRK
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2007 Saat 17:16
sabah beri siteye girmeye çalışıyorum, ancak şimdi yazabiliyorum, vücuduma anlamsız ve ani ağrılı kramplar giriyor, uykudan gözümü açamıyorum bütün gün her fırsatta uyukladım, sağ üst kolumda iğne batması şeklinde ağrılarım ve kas seyirmelerim var, kendimi çok yorgun hissediyorum
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2007 Saat 18:26

Öğleden beri ara ara ayaklarımın altında sanki sallanıyormuşuz gibi titremeler ve sıcaklık hissi var.

IP Düzenle
aysel Özgezer
Yönetici
Yönetici
Simge
DOHAD YÖNETİM KURULU YEDEK

Gönderilenler: 1239

Alıntı aysel Özgezer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2007 Saat 22:35
şiddetli sayılabilecek gerilim türü baş ağrısı mevcut
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2007 Saat 01:43
Ben hala uyukluyorum bir türlü kendime gelemiyorum çok yorgun hissediyorum kendimi uyumak beni dinlendirmiyor, uyandığımda dahi kendimi çok yorgun ve bitkin hissediyorum, vücudumdaki ağrılı kramplar arttı, iğne batması hissi tüm vücuduma yayılmaya başladı, dizlerimden aşağısı sanki bana ait değil, ağrılardan ve kas seyirmelerinden kıvranıyorum

IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2007 Saat 12:32

Oturduğum yerde uyuklamaya devam ediyorum hala, bacaklarımdaki ağrılar birden kesildi, iğne batmaları yok ancak her iki üst kolumdaki ince ağrılarım devam ediyor, kendimi çok yorgun ve halsiz hissediyorum, sanki enerjim bedenimden çekiliyor, bunun sonu hiç iyi gelmiycek çok uzadı bu uyku halim normalde hiç böyle değilimdir, bedensel bir rahatsızlıktan kaynaklanmadığını biliyorum, çok yorgun olduğum zaman kafamı kaldırmadan en fazla bir gün uyurum ve biterdi bu üçüncü uyku koması,

ilk ikisi hiç iyi sonuçlanmamıştı (17 Ağustos ve 12 Kasım), dikkat edin kendinize
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2007 Saat 13:10
Bütün ağrılarım bıçak gibi kesildi, uyku komasında çıktım, tamamen normale döndüm, bunun aslında hiç iyi bir haber olmadığını size söylemiş olayım, normalde şu anda ağrılarımın başlaması gerekiyordu eğer bu ağrılarımın hava durumu ile bir alakası olsaydı, şu anda çok iyi hissediyorum kendimi, tıpkı 16 Agustos günü olduğu gibi ?????????? 

Düzenleyen A. S. DEMİREL - 14-Ekim-2007 Saat 13:10
IP
F.GÜL ALTINTOP
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 210

Alıntı F.GÜL ALTINTOP Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2007 Saat 14:34
Aşırı gerginlik ,huzursuzluk ve başımda basınçla birlikte yoğun ağrı var.
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2007 Saat 20:29
Sebepsiz iç sıkıntısı ve sürekli deprem olacakmış gibi tedirginlik var üstümde. Kulaklarım, gözlerim hep beklemede. Sürekli gözlemliyor, sürekli dinliyorum.
Bu şekilde davranmamı gerektirecek birşeylerde yaşamadım son günlerde. Oldukça huzursuz olduğumu ve özel dönemdede olmadığımı belirtirim. Israrla beklemedeyim :(
IP Düzenle
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2007 Saat 21:33
  sankı her an deprem olacakmış duygusu bendede cok yoğun endişe ve panık  gözlerimde yanma  var bu yenı bır durum
IP Düzenle
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2007 Saat 22:15
Yaklaşık 1 saattir yoğun uyku hali.
IP Düzenle
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2007 Saat 00:01
Gözlerimde son iki saattir bir yanma aynı zamanda beynimdede basınçla beraber bir yanma ve aşırı huzursuzluk var.
IP Düzenle
Mustafa Ölmez
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 334

Alıntı Mustafa Ölmez Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2007 Saat 12:13

Arkadaşlar Merhaba,

Belki farkındasınız, belki de değilsiniz. Siteye uzun bir ara verdim. Veriş sebebimde Sayın Hakan Bey’in yazısı oldu. (Burada Hakan Bey’i suçlamıyorum. Alınmasın.)

Ben ne yapıyordum. Ya da ne yapmaya çalışıyordum. Burada kendi kendimi sorguluyorum. Kaç senedir bu sitedeyim. O kadar tahminlerde bulundum. Tebrikler aldım. Ama demek ki yine de anlaşılmamışım.

Peki ben ne yapmak istiyordum da başarılı olamadım. Dedim ya kendi kendime konuşuyorum.

Bulutlardan deprem tahmini yapıyorum. Şiddet tahmini yapıyorum. Ama yer tahmini yapamıyordum. Bu yer tahmini için de benim gücüm ve bilgim yeterli olmuyordu. Bu konuda beni anlayacak ve yardımcı olacaklara ulaşmam lazımdı. Bu amaçla Dohad’a üye oldum.

Depremi önceden tahmin etme ve olacağı günü beklemek. Bu çok sıkıntı veren bir olay. 24 saat, 48 saat beklemek yine bir derece. Ama birkaç gün beklemek, hele hele 9 gün gibi bir zaman beklemek. Bu beklemek bende sıkıntı yaratıyor. Rahatsız oluyorum.

Hayalimdeki neydi, ne istiyordum ben. Hava durumu gibi deprem tahmini de yapılabilirdi. Evet, yanlış okumadınız. Düşüncem bu yönde idi. İşte o günlerde. Yani kendi kendimi sorguladığım günlerde, Kadir Sütçü beyle Msn den görüşürken bu düşüncemden bahsettim. Ben bu işi bırakacağım herhalde dedim. Sakın bırakma, beraber bu işi yapalım.

Hayalimde böyle bir olay olunca sıcak baktım.

Bayramdan önce Deniz yüzeyine düşen güneş ışınlarından ve ülkemizi ilgilendirdiğini düşündüğüm 5+ büyüklüğünde bir tahmin yaptım. Yapmasına yaptım da bardağı taşıran son damla imiş bu tahminim. Ya olursa, ya da olmazsa. Keşke olmasın. Ben yalancı çıkayım. Önemli değil. Çünkü ülkemizde 5 büyüklüğündeki depremde insanlar ölüyordu. Daha zaman geçmedi gerçi. Bu sürede sıkıntılarım arttı. Yer tespiti zaten yapamıyordum. Ya şurada olursa, yok yok, ya burada olursa diye diye kendimi sıkıntıya sokmaya başladım. Şimdi bu tahminim deniz yüzeyinden idi. Ve 9 gün süre vardı. Bu sürede nasıl olsa bulutlarda ayrıca işaret verir diye beklemeye başladım. Henüz daha öyle bir olay yakalayamadım. Şu ana kadar. Peki ben bu kadar alışkınken bu kadar sıkıntı çektim. Ya tahminimi okuyan kişiler ne yapacaktı. İşte bu düşünce iyice rahatsız etti. Dedim ya ben yazdım. Olmamasını da diledim. Yanılmam bana göre çok önemli değil. Ama ya yanılmadıysam, ya olursa, ben bir şey mi kazanacaktım.

İşte bu düşünceler yüzünden bu tahmin işini bırakmaya karar verdim. Ben bunu istemiyordum. Benim istediğim Devlet bu konuda ilgilenecek, bu işi Devlet kanalıyla yapılacak. Devlet isterse açıklama yapsın. Ya da isterse o yörelerde yardım tedbiri alsın.

Devlet kanalıyla bu iş olacaksa bu işe varım. Ama yok halka açık yerlere böyle açık açık yazıp beklemek. Yok bu benim işim değil.

Bilimsel kanıt. Bu 8 senedir karşılaştığım bir laf. Neyi nasıl bilimsel olarak kanıtlayacaktım. Ben sonuçta İlkokul mezunu biriyim. Bilimsellik benden çok uzak. Nasıl bilimsel olacağım. İşte onu başaramadım. Başaramayacağımı da anlayınca en güzeli bu işi bırakmak.

Evet, duygularım böyle. Düşüncelerimde böyle olunca, veda etmek amacıyla bu yazıyı yazdım.

Ben vazgeçtim diye sizlere de böyle bir tavsiyede bulunmak amacında değilim. Sizlere başarılar dilerim. Umarım benim gibi vazgeçmezsiniz.

Bu vesile ile geçmiş Bayramınızı kutlar, sevgi ve saygılar sunarım. 15.10.2007

Mustafa Ölmez    

IP
<< Önceki Sayfa   229 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Açık Foruma Yeni Konu Gönderme
Açık Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Açık Forumda Cevapları Silme
Açık Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma